FILOZOFIA 3E

To było całkiem dawno temu, kiedy na ziemi pojawiło się życie. Rozwijało się ono długo. Powstawały nowe gatunki zwierząt i roślin. I w pewnym momencie zaczęło robić się gęsto.
Uczyliśmy się siebie wzajemnie. My – jako homo sapiens rozwinęliśmy się nad wyraz, przechodząc ze środka łańcucha pokarmowego na sam jego szczyt. W zaspokajaniu naszych żądz staliśmy się perfekcyjni. Uzurpując sobie prawo do przestrzeni zapomnieliśmy o innych. Hodując, przyswajając to, co chcieliśmy wbijaliśmy inne gatunki w nasze ramy, dopasowywaliśmy do naszych potrzeb. Nic więc dziwnego, że harmonia została zaburzona, a postrzeganie intuicyjne świata stało się dla wielu z nas magią.
Kiedy jednak wrócimy do swojego wnętrza, kiedy zastanowimy się nad mechanizmami, które rządziły światem, znajdziemy równowagę i wrócimy do jasności postrzegania.
Trzeba tylko przypomnieć sobie, jak czytać znaki.

Pies to zwierzę o zmysłach doskonalszych, szybszych, ostrzejszych, niż nasze. Często to zwierzę dużo silniejsze od nas, a wiele osobników to psy bardzo niezależne i samodzielne w działaniu. Prowadzenie ich i kierowanie nimi powinno opierać się na dobrowolności, a to możemy uzyskać tylko wtedy, gdy zdobędziemy ich zaufanie.

Co zrobić, aby zestroić się w celach? Jak doprowadzić do mentalnego objęcia zachowania we wspólnym podążaniu? To właśnie nasz program, do którego serdecznie Cię zapraszamy.

foto: Anna Rzeszowska Fotografia, Agata Juszczyk