O NAS

Agnieszka i Agata. Żyją w dwóch różnych światach. Jedna funkcjonuje w zgiełku wielkiego miasta, druga stara się odnaleźć naturalny bieg życia w jurajskim lesie.
Dwa odmienne spojrzenia, które odmienne być muszą, bo wyrosły w różnych środowiskach. Wiedza i doświadczenie szkoleniowca oraz oko hodowcy żyjącego od lat z dużą grupą psów sprowadzają wszystko do jednego mianownika.
Bez względu na postrzeganie psa, czy zwierzęcia w ogóle, spostrzeżenia i wnioski mają takie same. Jeśli na dodatek jest to temat, któremu obie babki oddały się w całości, to musiało wyjść coś niebagatelnego i wartościowego.

Program 3E – czyli emocja, empatia, energia. Nic więcej nie jest potrzebne, by wrócić do równowagi, by znaleźć ją w sobie i w otaczających nas zwierzętach. By problemy zaczęły zanikać, a relacja pies – człowiek stała się harmonijna i dawała radość.

AGATA – hodowlą psów rasowych zajmuje się od 2002 roku. Dochowała się wielu championów, interchampionów oraz Mistrzów Polski i Europy w terenowych wyścigach chartów. Jej psy stawały na najwyższych podiach najbardziej znaczących wystaw. Według niej użytkowość doskonale dopełnia eksterier psów rasowych i pozwala zachować rasę. Zwolenniczka pozytywnych metod szkolenia i przeciwniczka teorii dominacji. Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Chartów. W ramach ZKwP organizowała wykłady dla hodowców, specjalistyczne wystawy, czy terenowe wyścigi chartów, które dzięki zespołowi z jakim pracowała (CHARTcorowe CREW) były zauważone w całej Europie. Przez wiele lat była sekretarzem Klubu Charta, delegatem CDL w FCI. Za zaangażowanie w rozwój sportu i kynologii została wyróżniona srebrną odznaką ZKwP.
W latach 2008-2011 jej artykuły ukazywały się w kwartalniku EUROPEAN BORZOI wydawanym w Niemczech, w kwartalniku PIES wydawanym przez ZKwP oraz magazynie kynologicznym WHO IS WHO in the Dog World. W 2014 roku w norweskim magazynie GREYHOUNDEN został opublikowany raport jej autorstwa o pogłowiu w/w rasy w Polsce. Jest również autorką fotografii do książki Silvii Roppelt SIBERIAN HUSKY – Charakter, Erziehung, Gesundheit, która ukazała się w Niemczech i doczekała tłumaczenia na język polski.
Od 2015 roku prowadzi portal charty.pl, na którym dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i życiem z psami.

AGNIESZKA – 10 lat temu zrobiłam papier…. I zaczęła się wielka przygoda w moim życiu. Zoopsycholog, instruktor szkolenia psów, ewaluator psów agresywnych. Instruktor jazdy konnej, posiadaczka 2 klasy sportowej w ujeżdżeniu, a także trener warsztatów rozwojowych z asyście koni Open by Horses . Właścicielka szkoły SMART DOGS, w której zajmuje się wszystkimi problemami behawioralnymi, jakie mogą mieć psy: od agresji po lęki, fobie, syndrom nadaktywności i nadwrażliwości, zachowania kompulsywne, depresje. Istotnym elementem jej pracy jest relacja człowiek-zwierzę. Prowadzi również AKADEMIĘ HANDLINGU, w której przygotowuje psy do wystaw (wielu jej podopiecznych podbija światowe ringi i uczestniczy w prestiżowej wystawie CRUFT). Prowadzi seminaria tematyczne, na których dzieli się wiedzą praktyczną i swoim doświadczeniem. Wcieliła w życie autorskie programy pracy z psami trudnymi i adoptowanymi. Pasjonatka diety naturalnej psów i kotów (RAW/BARF). Jej konikiem w tym zakresie jest wpływ żywienia na zachowania zwierząt i temat ten porusza w wielu publikacjach. Prowadzone przez nią cykliczne studium przypadków w rubryce Okiem praktyka, w magazynie Dog&Sport daje czytelnikom możliwość poznania najciekawszych przypadków z jej praktyki.
Przygotowane przez nią psy pojawiły się 100 razy w sztuce Królowa Margot na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Przez wiele lat angażowała się w pomoc rodezjanom w Pogotowiu Adopcyjnym. Po godzinach hoduje koty rosyjskie niebieskie i biega półmaratony. Jest entuzjastką noseworku i canicrossu.